Wieczór Autorski Wojciecha Jana Piotra Podgórnego

Serdecznie zapraszam na moje wieczory autorskie, które odbędą się m.in. we Wrocławiu :)
Podczas wieczorków odbędzie się koncert poezji śpiewanej w tle usłyszymy utwory Starego Dobrego Małżeństwa.:)
https://www.facebook.com/pages/Wiecz%C3%B3r-Autorski-Wojciecha-Jana-Piotra-Podg%C3%B3rnego/215819988580660?fref=ts

Miejsce: Wrocław

Kiedy: 19 października 2013 00:00 - 30 listopada 2013 00:00

rozwiń

18 października 2013 11:10

Wojciech Jan Piotr Podgórny Dodał:
Wojciech J..

Poleciło: 1

Konkurs poetycki "PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA"

Niepoważny portal okołoliteracki "Herbatka u Heleny" ogłasza konkurs poetycki. Temat przewodni:

PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA


Wiersze, w dowolnej formie, należy umieścić do końca 2012 roku w kategorii "Konkurs"(przez "dodaj tekst"). Przed tytułem pracy obowiązkowo trzeba umieścić dopisek K2. Każdy użytkownik może wysłać jeden wiersz.

Udział w konkursie może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik www.herbatkauheleny.pl, którego liczba punktów w momencie zakończenia przyjmowania prac wynosić będzie co najmniej 40 (równowartość dwóch wrzuconych tekstów lub ośmiu wypowiedzi na forum).

Prace oceniane będą anonimowo przez portalowe jury. Za wszelkie sprawy dotyczące przesłanych prac odpowiada Helena Chaos.

Zwycięzca otrzyma nagrodę książkową, którą będzie mógł sam wybrać z kącika nagród

Pióra w dłoń!

Miejsce: www.herbatkauheleny.pl

Kiedy: 1 listopada 2012 00:00 - 31 grudnia 2012 00:00

rozwiń

4 grudnia 2012 14:33

Helena_Chaos Dodał:
Helena_Chaos

Poleciło: 1

ASUCON już 22-23 września!

Początek: Sobota, 22.09.2012, 09:00
Koniec: Niedziela, 23.09.2012, 14:00
Strona: www.asucon.pl
Miasto: Chorzów. Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Dąbrowskiego 36
Zasięg: ogólnopolski

„Kolonizacja kosmosu od dziesięcioleci była marzeniem ludzkości. Marzenia marzeniami, jednak wojny same się nie poprowadzą, a fundusze łożone na naukę służą rozwojowi technologii w dwóch prostych kierunkach: by żyło się nam wygodniej i by naszym przeciwnikom (nie)żyło się jeszcze gorzej. Kosmos nie ucieknie, czeka na nas od miliardów lat, to poczeka jeszcze i trochę. A teraz panowie wybaczą, ale muszę się zająć moim mechem.”

W dnia 22-23 września 2012 odbędzie się XIII edycja jednego z pierwszych konwentów mangowych w Polsce, Asuconu. Poprzednia edycja odbyła się w tak zamierzchłych czasach jak 2007, ale duch Asuconu nie umarł, a jedynie udał się w długi sen, by móc w hukiem wrócić do gry! Zgodnie ze swoją tradycją konwent odbędzie się na Śląsku. Akredytacja ruszy w systemie Ramiel.

Asucon może poszczycić się długą historią, lecz nasze oczy zwrócone są nie ku przeszłości, ale odległym gwiazdom, kolonizacji planet oraz długim kosmicznym podróżom. Słowem, konwencją Asuconu XIII jest Space Opera. Podczas szeregu atrakcji tematycznych uczestnicy konwentu będą mogli wcielić się w przedstawiciela jednej z dwóch wybieranych przy rejestracji frakcji i walczyć o prawo do kolonizacji celu pierwszej w dziejach ludzkości misji kolonizacyjnej.

Oczywiście nie zabraknie też rozrywki konwentowiczom pragnącym zachować neutralność w toczących sie na pokładzie USS Asucon konflikcie. Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu atrakcji, a każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Atrakcje będą zbierane przez system Ramiel.

Wszystkie pytania prosimy kierować przez e-mail odpowiadający danemu działowi - spis znajdziecie na naszej stronie. Znajdziecie na niej również terminy wszelkiego rodzaju rezerwacji wejściówek na konwent.

DRUGA TURA ZAPISÓW TRWA. ZOSTAŁO NIEWIELE CZASU. OD 1 DO 14 WRZEŚNIA. SPRAWDŹ JUŻ DZIŚ I WŁĄCZ SIĘ DO ZABAWY! KOSZT WSTĘPU WYNOSI 40 ZŁ, A W DNIU KONWENTU 50 ZŁ.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ POD PATRONATEM WPMT. Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: Chorzów, Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Dąbrowskiego 36

Kiedy: 22 września 2012 09:00 - 23 września 2012 14:00

rozwiń

30 sierpnia 2012 20:13

WPMT_pl Dodał:
WPMT_pl

Nadmorski Plener Czytelniczy (3-5 sierpnia)

"Wszystkich pasjonatów dobrej literatury zapraszamy do Vademecum Nagrody Literackiej Gdynia, gdzie będzie można nabyć książki laureatów wszystkich edycji gdyńskiej Nagrody. W literackim namiocie dostępne będą również bezpłatne egzemplarze archiwalne wszystkich edycji Dodatku Literackiego – gazety Nagrody Literackiej Gdynia.

Zapraszamy również na wymianę książek, w ramach której będzie można wymienić przyniesione ze sobą egzemplarze na inne. A wszystko to przy dobrej kawie w inspirującej literacko atmosferze.

Atrakcje dla dzieci
Rodziców z dziećmi serdecznie zapraszamy do namiotu-czytelni, w którym będzie można wziąć udział w różnych zabawach m.in. zajęciach literacko-plastycznych dla najmłodszych organizowanych przez Wydawnictwo Pestka. Natomiast w stoisku wydawnictwa Media Rodzina (nr 24) w sobotę 4 sierpnia o godz. 12.00 Wojciech Widłak i Agnieszka Żelewska będą podpisywali książkę „Wesoły Ryjek”, a o godz. 13.00 Wojciech Widłak będzie podpisywał najnowszą część książki „Pan Kuleczka” – „Radość”.


„Czytanie przy sobocie o wróblu, kozie i kocie”
4 sierpnia (sobota) godz. 11.30-12.00 (namiot-czytelnia)
Spotkanie z Pawłem Mazurem i Magdaleną Pagińską – autorami książki „Czy wróbelek doleci do Afryki i inne wierszyki” oraz „kilka słów o sowach dwóch”. Podczas zajęć dzieci będą mogły wysłuchać wierszy oraz wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych zabawach i konkursach plastycznych. Po spotkaniu będzie także możliwość zakupienia książek z dedykacją autorów.

Wydawnictwo Bajka zaprasza na spotkanie z Dorotą Gellner i jej najnowszą książką „Wścibscy” – 4 sierpnia (sobota) godz. 15.00-15.00 (namiot-czytelnia)

Ponadto od piątku do niedzieli w namiocie-czytelni będzie można obejrzeć wystawę „Alicja w Krainie w Czarów” – prace Katarzyny Dynowskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Pracowni Ilustracji Prof. Jadwigi Okrassy oraz Pracowni Projektowania dr hab. Jacka Staniszewskiego. Wśród bajkowych ilustracji na najmłodszych będą czekały kredki, bloki i wygodne miejsce do odpoczynku."

Czytaj więcej na:
http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/nadmorski-plener-czytelniczy--3-5-sierpnia_31485.html

Miejsce: Gdynia

Kiedy: 3 sierpnia 2012 00:00 - 5 sierpnia 2012 00:00

rozwiń

2 sierpnia 2012 08:30

Tytus Dodał:
Tytus

Konkurs "Antologia WPMT"

Redakcja WPMT ogłasza konkurs, w którym do wygrania będzie jeden egzemplarz e-booka Będę pisarzem! Dorothey Brande.

Co trzeba zrobić, aby wygrać? Otóż sprawa jest bardzo prosta: już niedługo na rynku wydawniczym pojawi się antologia opowiadań użytkowników wortalu Wspieramy Polską Młodą Twórczość! Jest ona jednak tak różnorodna, że nie potrafiliśmy w gronie redakcji zdecydować się na żaden zaproponowany przez nas tytuł. I tutaj ogromna prośba - rzucajcie pomysłami! A ten, który postanowimy wykorzystać, nagrodzimy. Sponsorem wspaniałej książki Będę pisarzem! jest właśnie wydawnictwo Złote Myśli. Regulamin konkursu znajdziecie na stronie wpmt: http://wpmt.pl/serwis/konkurs

Miejsce: http://wpmt.pl

Kiedy: 11 lipca 2012 00:00 - 18 lipca 2012 00:00

rozwiń

11 lipca 2012 16:12

WPMT_pl Dodał:
WPMT_pl

Konkurs Literacki

Fundacja dla Somalii we współpracy ze Stowarzyszeniem LiteRacje im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz partnerem firmą Weltbild organizuje ogólnopolski konkurs literacki na opowiadanie tematycznie związane z Afryką, inspirowane słowami Grahama Greena. Przedstaw własną wizję Afryki, kontynentu zamieszkiwanego przez jedną ósmą populacji świata!

Oceny nadesłanych prac dokona jury w składzie:

Abdulcadir Gabeire Farah (prezes Fundacji dla Somalii);
Konrad Piskała (dziennikarz i prozaik współpracujący z W. A. B.);
dr Iwona Rusek (prezes Stowarzyszenia LiteRacje, redaktor naczelna kwartalnika „LiteRacje”);
dr Dariusz Dziurzyński (pracownik Wydziału Polonistyki UW, redaktor „Zeszytów Poetyckich”).

Organizatorzy przewidują przyznanie nagród i wyróżnień rzeczowych. Do wygrania zestawy książek, publikacje wygranych prac na stronie www.fds.org.pl i stronach partnerów.

Więcej informacji na stronie: http://www.fds.org.pl/?page_id=3462

Miejsce: cała Polska

Kiedy: 1 czerwca 2012 00:00 - 30 czerwca 2012 00:00

rozwiń

25 czerwca 2012 10:49

Tytus Dodał:
Tytus

Konkurs E-tekst z Wydawnictwem Armoryka

Spośród dostępnych w portalu książek napisz ich przekonującą recenzję. Autorzy najbardziej wiarygodnych i wartościowych recenzji zostaną nagrodzeni książkami, które wybierzecie z puli udostępnionej przez Wydawnictwo Armoryka (http://www.e-tekst.pl/Armoryka).

Co tydzień nagradzane będą najbardziej wartościowe recenzje wybrane przez zespół E-tekst. Dodatkowo dla najbardziej interesujących recenzji przyznane zostaną dodatkowe punkty w rankingu użytkownika (30pkt). Osoba z największą liczbą punktów na koniec miesiąca otrzyma pakiet 3 książek. Recenzje wybieramy co środę. Więcej informacji pod adresem: http://www.e-tekst.pl/konkursy/recenzuj

Zapraszamy również do zapoznania się z poradnikiem jak pisać recenzje. http://www.e-tekst.pl/poradnik/17/Jak_pisac_recenzje_ksiazki

Miejsce: portal E-tekst

Kiedy: 14 czerwca 2012 12:00 - 30 czerwca 2012 00:00

rozwiń

14 czerwca 2012 19:33

Tytus Dodał:
Tytus

Poleciło: 5

Targi Książki dla Dzieci Kraków, 1-3 czerwca 2012

Kilkanaście lat tradycji, magia Krakowa, bogate doświadczenie, rzetelność, fachowość, 2 500 wystawców i 80 000 zwiedzających rocznie - to dzięki tym argumentom Targi w Krakowie Sp. z o.o. są największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem targów i kongresów.
Zajmowanie czołowego miejsca wśród organizatorów targów w Polsce zobowiązuje. Dlatego Targi w Krakowie Sp z .o.o. traktują wystawców po partnersku i uczciwie, od samego początku stawiając na rzetelność i transparentność prowadzonych działań oraz indywidualnie podejście do każdego klienta.

Targi Książki Dla Dzieci Kraków:

- przybliżają najmłodszym świat literatury rodzicom
- pokazują, jak barwny jest polski rynek książki dla dzieci
- podpowiadają, w co się bawić, gdzie spędzać czas wolny
- zapraszają do świata pięknych książek i mądrych zabawek

Więcej informacji na stronie: http://www.targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/2-targi-ksiazki-dla-dzieci/o-imprezie.html

Miejsce: Kraków

Kiedy: 1 czerwca 2012 10:00 - 3 czerwca 2012 17:00

rozwiń

30 maja 2012 10:46

Tytus Dodał:
Tytus

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Littera Scripta

Littera Scripta to cykliczny ogólnopolski konkurs literacki organizowany przez redakcję magazynu literacko-kulturalnego Via Appia (http://www.via-appia.pl). Celem konkursu jest promowanie pisarstwa i czytelnictwa, stworzenie możliwości zaistnienia w literackim świecie dla nieznanych pisarzy oraz poszukiwanie talentów pisarskich wśród internetowej społeczności literackiej.

Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich pisarzy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania i dorobku literackiego. Jedynymi osobami, które nie mogą brać udziału są Organizatorzy oraz członkowie Redakcji magazynu Via Appia.
Motywem przewodnim II edycji będzie marynistyka oraz słowa Pompejusza - Navigare necesse est. Tym razem bowiem Littera Scripta to zaproszenie do podróży wyobraźnią poza horyzont, przemierzanie mórz i oceanów w poszukiwaniu nieznanych lądów albo znajomych brzegów rodzinnej Itaki.

STRONA KONKURSU:http://www.via-appia.pl/
http://www.litterascripta.pl/

Miejsce: całą Polska http://www.litterascripta.pl/strona/okonkursie

Kiedy: 1 maja 2012 00:00 - 15 sierpnia 2012 00:00

rozwiń

23 maja 2012 10:43

Tytus Dodał:
Tytus

Gra Targowa w stolicy

"Wydawnictwo Dwie Siostry serdecznie zaprasza na pełną atrakcji
Grę Targową dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat,
stworzoną w oparciu o niecodzienny przewodnik po Polsce dla dzieci „Kropka pe el”.

Podróżnicze zagadki, niedostępne zakątki Pałacu Kultury, targowe tajemnice i atrakcyjne nagrody książkowe – to wszystko czeka na młodych uczestników Rodzinnej Gry Targowej „Kropka pe el”!

Gra odbędzie się w sobotę 12 maja 2012, w godz. 12:00 – 13:30,
w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w ramach III Warszawskich Targów Książki.
Startujemy ze stoiska Wydawnictwa Dwie Siostry (A152).

Ilość miejsc jest ograniczona – prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 11 maja
- drogą mailową (k.domanska@wydawnictwodwiesiostry.pl) lub
- telefonicznie (22 618 25 30).

Zapraszamy - przygoda czeka!!"

Źródło:
Wydawnictwo Dwie Siostry
k.domanska@wydawnictwodwiesiostry.pl

Miejsce: Warszawa, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Kiedy: 12 maja 2012 12:00 - 12 maja 2012 13:30

rozwiń

7 maja 2012 20:17

Tytus Dodał:
Tytus