Wieczór Autorski Wojciecha Jana Piotra Podgórnego

Serdecznie zapraszam na moje wieczory autorskie, które odbędą się m.in. we Wrocławiu :)
Podczas wieczorków odbędzie się koncert poezji śpiewanej w tle usłyszymy utwory Starego Dobrego Małżeństwa.:)
https://www.facebook.com/pages/Wiecz%C3%B3r-Autorski-Wojciecha-Jana-Piotra-Podg%C3%B3rnego/215819988580660?fref=ts

Miejsce: Wrocław

Kiedy: 19 października 2013 00:00 - 30 listopada 2013 00:00

rozwiń

18 października 2013 11:10

Wojciech Jan Piotr Podgórny Dodał:
Wojciech J..

Poleciło: 1

Konkurs poetycki "PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA"

Niepoważny portal okołoliteracki "Herbatka u Heleny" ogłasza konkurs poetycki. Temat przewodni:

PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA


Wiersze, w dowolnej formie, należy umieścić do końca 2012 roku w kategorii "Konkurs"(przez "dodaj tekst"). Przed tytułem pracy obowiązkowo trzeba umieścić dopisek K2. Każdy użytkownik może wysłać jeden wiersz.

Udział w konkursie może wziąć każdy zarejestrowany użytkownik www.herbatkauheleny.pl, którego liczba punktów w momencie zakończenia przyjmowania prac wynosić będzie co najmniej 40 (równowartość dwóch wrzuconych tekstów lub ośmiu wypowiedzi na forum).

Prace oceniane będą anonimowo przez portalowe jury. Za wszelkie sprawy dotyczące przesłanych prac odpowiada Helena Chaos.

Zwycięzca otrzyma nagrodę książkową, którą będzie mógł sam wybrać z kącika nagród

Pióra w dłoń!

Miejsce: www.herbatkauheleny.pl

Kiedy: 1 listopada 2012 00:00 - 31 grudnia 2012 00:00

rozwiń

4 grudnia 2012 14:33

Helena_Chaos Dodał:
Helena_Chaos

Poleciło: 1

ASUCON już 22-23 września!

Początek: Sobota, 22.09.2012, 09:00
Koniec: Niedziela, 23.09.2012, 14:00
Strona: www.asucon.pl
Miasto: Chorzów. Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Dąbrowskiego 36
Zasięg: ogólnopolski

„Kolonizacja kosmosu od dziesięcioleci była marzeniem ludzkości. Marzenia marzeniami, jednak wojny same się nie poprowadzą, a fundusze łożone na naukę służą rozwojowi technologii w dwóch prostych kierunkach: by żyło się nam wygodniej i by naszym przeciwnikom (nie)żyło się jeszcze gorzej. Kosmos nie ucieknie, czeka na nas od miliardów lat, to poczeka jeszcze i trochę. A teraz panowie wybaczą, ale muszę się zająć moim mechem.”

W dnia 22-23 września 2012 odbędzie się XIII edycja jednego z pierwszych konwentów mangowych w Polsce, Asuconu. Poprzednia edycja odbyła się w tak zamierzchłych czasach jak 2007, ale duch Asuconu nie umarł, a jedynie udał się w długi sen, by móc w hukiem wrócić do gry! Zgodnie ze swoją tradycją konwent odbędzie się na Śląsku. Akredytacja ruszy w systemie Ramiel.

Asucon może poszczycić się długą historią, lecz nasze oczy zwrócone są nie ku przeszłości, ale odległym gwiazdom, kolonizacji planet oraz długim kosmicznym podróżom. Słowem, konwencją Asuconu XIII jest Space Opera. Podczas szeregu atrakcji tematycznych uczestnicy konwentu będą mogli wcielić się w przedstawiciela jednej z dwóch wybieranych przy rejestracji frakcji i walczyć o prawo do kolonizacji celu pierwszej w dziejach ludzkości misji kolonizacyjnej.

Oczywiście nie zabraknie też rozrywki konwentowiczom pragnącym zachować neutralność w toczących sie na pokładzie USS Asucon konflikcie. Naszym celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu atrakcji, a każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Atrakcje będą zbierane przez system Ramiel.

Wszystkie pytania prosimy kierować przez e-mail odpowiadający danemu działowi - spis znajdziecie na naszej stronie. Znajdziecie na niej również terminy wszelkiego rodzaju rezerwacji wejściówek na konwent.

DRUGA TURA ZAPISÓW TRWA. ZOSTAŁO NIEWIELE CZASU. OD 1 DO 14 WRZEŚNIA. SPRAWDŹ JUŻ DZIŚ I WŁĄCZ SIĘ DO ZABAWY! KOSZT WSTĘPU WYNOSI 40 ZŁ, A W DNIU KONWENTU 50 ZŁ.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ POD PATRONATEM WPMT. Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: Chorzów, Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Dąbrowskiego 36

Kiedy: 22 września 2012 09:00 - 23 września 2012 14:00

rozwiń

30 sierpnia 2012 20:13

WPMT_pl Dodał:
WPMT_pl

Konkurs Virtualo.pl i Fly4Free. Wygraj czytnik Pocketbook 622 Touch

"W dniach 26.07.2012 – 31.08.2012 zapraszamy do konkursu wakacyjnego organizowanego wraz z portalem dla entuzjastów latania i podróżników - Fly4Free.pl! Do wygrania będzie PocektBook 622 Touch (o wartości rynkowej 650zł) oraz vouchery na ebooki. Dodatkowo 10 najciekawszych prac stworzy tom "Podróżniczy" wydany przez Self Publishing Virtualo, który do końca grudnia roku 2012 będzie dostępny za darmo na Virtualo.pl oraz portalu Fly4Free."

Źródło:
http://virtualo.pl/?go=quiz_fly4free

rozwiń

3 sierpnia 2012 08:19

Tytus Dodał:
Tytus

Poleciło: 1

Jan M. Ciechanowski "Powstanie warszawskie"

"Praca ta jest próbą ustalenia: kiedy, jak i dlaczego autorzy Powstania zdecydowali się opanować Warszawę polskim wysiłkiem, przynajmniej na dwanaście godzin przed wejściem do niej Rosjan, chociaż wiedzieli, że stołecznym oddziałom Armii Krajowej brakowało potrzebnej ku temu broni i amunicji. Chodziło też o ustalanie, w jakim stopniu polityczne, ideologiczne i dyplomatyczne założenia i pociągnięcia władz RP na uchodźstwie i w kraju przyczyniły się do wybuchu Powstania. Praca ta nie zajmuje się przebiegiem samego Powstania, a czysto wojskowa działalność Armii Krajowej jest uwzględniona i omówiona o tyle, o ile wpływa na politykę walki w stolicy.

Książka omawia główne dziedziny życia narodowego w okresie II wojny światowej, jak również przedstawia genezę i rozwój polskiego ruchu oporu. Bada też stosunki między obozem londyńskim a ruchem komunistycznym ze względu na to, że w końcowych latach wojny ugrupowania te wzajemnie ubiegały się o władzę w powojennej Polsce, co wpływało na polityczne decyzje Rządu RP na uchodźstwie."

Źródło:
Księgarnia BELLONA
http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=4208

rozwiń

2 sierpnia 2012 20:31

Tytus Dodał:
Tytus

Poleciło: 1

Nadmorski Plener Czytelniczy (3-5 sierpnia)

"Wszystkich pasjonatów dobrej literatury zapraszamy do Vademecum Nagrody Literackiej Gdynia, gdzie będzie można nabyć książki laureatów wszystkich edycji gdyńskiej Nagrody. W literackim namiocie dostępne będą również bezpłatne egzemplarze archiwalne wszystkich edycji Dodatku Literackiego – gazety Nagrody Literackiej Gdynia.

Zapraszamy również na wymianę książek, w ramach której będzie można wymienić przyniesione ze sobą egzemplarze na inne. A wszystko to przy dobrej kawie w inspirującej literacko atmosferze.

Atrakcje dla dzieci
Rodziców z dziećmi serdecznie zapraszamy do namiotu-czytelni, w którym będzie można wziąć udział w różnych zabawach m.in. zajęciach literacko-plastycznych dla najmłodszych organizowanych przez Wydawnictwo Pestka. Natomiast w stoisku wydawnictwa Media Rodzina (nr 24) w sobotę 4 sierpnia o godz. 12.00 Wojciech Widłak i Agnieszka Żelewska będą podpisywali książkę „Wesoły Ryjek”, a o godz. 13.00 Wojciech Widłak będzie podpisywał najnowszą część książki „Pan Kuleczka” – „Radość”.


„Czytanie przy sobocie o wróblu, kozie i kocie”
4 sierpnia (sobota) godz. 11.30-12.00 (namiot-czytelnia)
Spotkanie z Pawłem Mazurem i Magdaleną Pagińską – autorami książki „Czy wróbelek doleci do Afryki i inne wierszyki” oraz „kilka słów o sowach dwóch”. Podczas zajęć dzieci będą mogły wysłuchać wierszy oraz wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych zabawach i konkursach plastycznych. Po spotkaniu będzie także możliwość zakupienia książek z dedykacją autorów.

Wydawnictwo Bajka zaprasza na spotkanie z Dorotą Gellner i jej najnowszą książką „Wścibscy” – 4 sierpnia (sobota) godz. 15.00-15.00 (namiot-czytelnia)

Ponadto od piątku do niedzieli w namiocie-czytelni będzie można obejrzeć wystawę „Alicja w Krainie w Czarów” – prace Katarzyny Dynowskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w Pracowni Ilustracji Prof. Jadwigi Okrassy oraz Pracowni Projektowania dr hab. Jacka Staniszewskiego. Wśród bajkowych ilustracji na najmłodszych będą czekały kredki, bloki i wygodne miejsce do odpoczynku."

Czytaj więcej na:
http://rynek-ksiazki.pl/aktualnosci/nadmorski-plener-czytelniczy--3-5-sierpnia_31485.html

Miejsce: Gdynia

Kiedy: 3 sierpnia 2012 00:00 - 5 sierpnia 2012 00:00

rozwiń

2 sierpnia 2012 08:30

Tytus Dodał:
Tytus

Konkurs fotograficzny „Z książką po Szczecinie”

"Planeta Sztuki wraz z serwisem SzczecinCzyta.pl ogłasza konkurs fotograficzny dla młodzieży w wieku do 25 lat. Zadaniem konkursowym jest wykonanie zdjęcia, którego tematem będzie: książka i Szczecin.Nieodłącznym elementem fotografii powinno być rozpoznawalne miejsce w Szczecinie oraz książka, książki lub osoby czytające książki/ę.

* Udział w Konkursie jest bezpłatny.
* Zdjęcia należy przesłać na adres: konkurs@planetasztuki.pl w nieprzekraczalnym terminie do 30 maja 2012 r do godziny 23.59.
* Do zdjęcia należy dołączyć informacje: Imię i Nazwisko, adres zamieszkania, nr tel., adres e-mail, podpis z adnotacją – akceptuję regulamin konkursu „Z książką po Szczecinie”.
* Każdy Uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie w formacie JPG o maksymalnym rozmiarze 3 MB. Zgłoszone fotografie mogą być uprzednio poddane obróbce graficznej.

KRYTERIA OCENY PRAC I NAGRODY

* Zgodność z tematem konkursu.
* Wrażenie estetyczne.
* Inwencja i pomysłowość prezentacji tematu
* Nagrodzone zostaną 3 najlepsze zdjęcia.
* Nagrodami w konkursie są dyplomy oraz książki.

Więcej informacji oraz regulamin na stronie

planetasztuki.pl


Źródło:
http://www.szczecinczyta.pl/konkurs-fotograficzny-%E2%80%9Ez-ksiazka-po-szczecinie/

rozwiń

1 sierpnia 2012 20:03

Tytus Dodał:
Tytus

Mariusz Wilk "Lotem Gęsi"

(recenzja zamieszczona na stronie Instytutu Książki)

"Najnowsza część Dziennika północnego Mariusza Wilka, zatytułowana Lotem gęsi, niby podobna jest do poprzednich książek z serii, w których autor opisywał swoje wędrówki po dalekiej Północy. Niby wciąż w krótkich dziennikowych zapiskach – pisarz pewnie użyłby słowa „ustępach” – próbuje zawrzeć doświadczenie rzeczywistej i intelektualnej włóczęgi, która prowadzi go do oczyszczające Pustki, dzięki której oddziela się od zgiełku rzeczywistości, by wędrować w głąb samego siebie i jednocześnie niespiesznie kontemplować otaczający świat. Niby wciąż Wilk posługuje się tym samym, jedynym w swoim rodzaju stylem, w którym frazy i słowa z języka rosyjskiego miesza z dawną polszczyzną – ale jednak Lotem gęsi jest w dorobku autora Wołoki tomem wyjątkowym.
Wilkowi urodziła się córka, Marta, co sprawiło, że – jak sam zauważa – „świat wywrócił mi się do góry nogami, to znaczy stanął na głowie. Choć niektórzy moi znajomi twierdzą, że na odwrót – wstał na nogi”. Przyjście na świat dziecka zmusiło pisarza-włóczęga do gruntownego przemyślenia swoich strategii życiowych, określenia na nowo celów. Wprawdzie nieodmiennie wędruje i zdaje czytelnikowi relacje ze swoich peregrynacji. W nowej książce opisuje Pietrozawodsk i ludzi z tym miastem związanych (Lustro wody), krótki wypad na Labrador (Mielone z karibu) czy kolejny sezon spędzony w stary, drewnianym domu nad Oniego (Zazierkale), przedstawia kolejnych swoich ulubionych autorów (głównie pisarza-wagabundę Kenetha White, twórcę takich pojęć, jak „intelektualny nomadyzm” czy „geopoetyka”), przybliża duchowe objawienia. Jednak nieustannie ma w tyle głowy obraz ukochanej córeczki i myśl, że od teraz wydeptuje swoją tropę – ścieżkę życia głównie po to, aby przygotować Martę do podjęcia jej od momentu, gdy on sam dalej już iść nie będzie mógł.
Zmienił się autor, odmieniła się jego proza. Lotem gęsi jest przede wszystkim poruszającą i głęboką opowieścią o radościach i troskach późnego ojcostwa.

Robert Ostaszewski

Mariusz Wilk (ur. 1955) prozaik, dziennikarz, podróżnik, działaczem opozycji demokratycznej, który pod koniec lat 80. porzucił politykę i cywilizację europejską, aby osiąść na dalekiej północy Rosji."

Źródło: http://www.instytutksiazki.pl/pl,ik,site,6,2,27831.php

rozwiń

1 sierpnia 2012 09:34

Tytus Dodał:
Tytus

Konkurs "Antologia WPMT"

Redakcja WPMT ogłasza konkurs, w którym do wygrania będzie jeden egzemplarz e-booka Będę pisarzem! Dorothey Brande.

Co trzeba zrobić, aby wygrać? Otóż sprawa jest bardzo prosta: już niedługo na rynku wydawniczym pojawi się antologia opowiadań użytkowników wortalu Wspieramy Polską Młodą Twórczość! Jest ona jednak tak różnorodna, że nie potrafiliśmy w gronie redakcji zdecydować się na żaden zaproponowany przez nas tytuł. I tutaj ogromna prośba - rzucajcie pomysłami! A ten, który postanowimy wykorzystać, nagrodzimy. Sponsorem wspaniałej książki Będę pisarzem! jest właśnie wydawnictwo Złote Myśli. Regulamin konkursu znajdziecie na stronie wpmt: http://wpmt.pl/serwis/konkurs

Miejsce: http://wpmt.pl

Kiedy: 11 lipca 2012 00:00 - 18 lipca 2012 00:00

rozwiń

11 lipca 2012 16:12

WPMT_pl Dodał:
WPMT_pl

E-tekst poleca: Kwartalnik literacko-kulturalny Via Appia

Polecamy naszym Czytelnikom zapoznanie się z najnowszym numerem kwartalnika Via Appia. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie:
http://www.via-appia.pl/FTPek/VA78.pdf

rozwiń

9 lipca 2012 16:14

Tytus Dodał:
Tytus

Poleciło: 1